Sztuczne rzęsy sposobem na piękną oprawę oczu
Uroda

Sztuczne rzęsy sposobem na piękną oprawę oczu

Kobiety dużą uwagę przywiązują do oprawy swoich oczu. Sztuczne rzęsy często są stosowane w przypadku, gdy naturalne rzęsy są zbyt jasne, krótkie, łamliwe lub mało widoczne. Zastosowanie sztucznych rzęs pozwala na osiągnięcie wyrazistego, zalotnego spojrzenia.  Jest to idealne rozwiązanie dla osób, których natura nie obdarzyła spektakularnym wachlarzem rzęs.

Dla kogo sztuczne rzęsy?

Jak wspominano już we wstępnie, sztuczne rzęsy będą idealną propozycją dla Pań, których rzęsy są rzadkie, łamliwe i zbyt słabe. Po doklejeniu sztucznych rzęs oczy prezentują się zdecydowanie lepiej. Należy jednak pamiętać o tym, że naturalne rzęsy, które są bardzo słabe, aplikacja tych sztucznych może dodatkowo osłabić. Podczas usuwania sztucznych włosków, może dojść do uszkodzenia naturalnych. Należy mieć również na uwadze to, że sztuczne rzęsy, jak i klej stosowany do ich przyklejenia, mogą powodować uczulenie lub podrażnienie oczu. Panie z alergią powinny ich zatem unikać.

Sztuczne rzęsy z salonu kosmetycznego, czy z drogerii?

Sztuczne rzęsy można przykleić sobie samodzielne w domu lub udać się do gabinetu kosmetycznego. W drogerii pod linkiem https://darmarsklep.pl/sztuczne-rzesy można kupić gotowe rzęsy na pasku lub kępki. Rzęsy doczepiane w domu, zdejmuje się zwykle podczas demakijażu. Jeżeli udamy się do gabinetu kosmetycznego, wówczas efekt utrzyma się nawet kilka tygodni. Profesjonalny zabieg przedłużania rzęs polega na doklejeniu jednej lub więcej sztucznych włosów do jednej rzęsy naturalnej.

sztuczne rzęsy w opakowaniu

Sztuczne rzęsy założone w salonie mają dużo zalet, ale i dużo wad

Zaletami są:

  • piękny, długo utrzymujący się efekt,
  • wygoda i oszczędność czasu, który wcześniej przeznaczany był na wykonanie makijażu oka,
  • wymodelowanie oka- kosmetyczka dobiera rzęsy i rozmieszcza je w taki sposób, aby nasze oko i jego kształt był podkreślony jak najlepiej.

Wady aplikacji sztucznych rzęs:

  • zabieg trzeba powtarzać, ponieważ włoski wypadają wraz z naszymi naturalnymi rzęsami,
  • sztuczne rzęsy i kleje do nich mogą uczulać,
  • trzeba obchodzić się z nimi delikatnie, tak aby ich nie odkształcić i zbyt szybko nie zniszczyć,
  • aplikacja rzęs w gabinecie jest dość kosztowna.

Sztuczne rzęsy to doskonały sposób na podkreślenie oprawy oczu. Tylko od nas samych zależy, jaką metodę ich aplikacji wybierzemy. Najważniejsze jest jednak, aby czuć się w nich komfortowo i wygodnie.

Możesz również polubić…