dziewczyna z kręconymi włosami trzyma kosmetyk
Włosy

Pianki do włosów i żele do stylizacji włosów – jaki efekt uzyskasz?

Stylizacja włosów jest czynnością, wymagającą zastosowania odpowiednio dobranych kosmetyków oraz znajomości typu włosów, które wymagają specjalistycznej ochrony przed uszkodzeniem. W zależności od tego, czy Twoje włosy są długie bądź krótkie, cienkie i delikatne, czy gęste i trudne do zdyscyplinowania, zdarza się, ze należy ułożyć z nich fryzurę i utrwalić ją. Z pomocą przychodzą pianki do włosów i żele do ich stylizacji. Kiedy wybrać piankę, a w jakich sytuacjach zdecydować się na użycie żelu?

Pianka do włosów-kiedy stosujemy i jaki jest efekt jej nałożenia?

Pianki do włosów są produktami stylizująco-utrwalającymi włosy, które stosuje się najczęściej na długich włosach. Piankę można nakładać na mokre bądź suche włosy, a efekt stylizacji potęguje suszenie po jej nałożeniu za pomocą ciepłego powietrza suszarki. Dzięki wmasowanej we włosy piance można uzyskać dowolny skręt włosów oraz utrwalenie. Pianki do włosów, unoszące je u nasady należy aplikować na połączenie włosów ze skórą głowy. Dzięki temu na wiele godzin uniesiesz je i zyskasz efekt większej objętości fryzury.

Żele do stylizacji włosów – co osiągniesz, nakładając?

Żele do stylizacji włosów stosowane są najczęściej przy fryzurach krótkich, które chcemy wygładzić. Mocne żele do układania fryzury pozwalają na stworzenie nietypowych, wymagających fryzur, zachwycających trwałością. Dzięki nałożeniu ich na mokre włosy uzyskujemy efekt zwilżonej fryzury, natomiast zastosowanie niewielkiej ilości żelu na fryzurę krótką, ułożoną pozwoli utrwalić ją i zabezpieczyć przed czynnikami zewnętrznymi na długie godziny.

Żel czy pianka do stylizacji włosów?

Pianka do włosów jest produktem wielofunkcyjnym i sprawdzi się w zdecydowanie liczniejszych typach układanych fryzur niż żel Do ułożenia fryzury z lokami zdecydowanie pianka, dla włosów krótkich polecany jest żel do stylizacji. Bez względu na rodzaj zastosowanych kosmetyków stylizacyjnych warto pamiętać o regularnym nawilżaniu włosów oraz ochronie ich przed skutkami działania preparatów stylizujących oraz gorącego powietrza suszarki i prostownicy.

 

Możesz również polubić…