kolczyki w uchu
Wyposażenie

Kolczyki w uchu- co warto wiedzieć przed przekłuciem?

Przekłuwanie uszu to bardzo popularny zabieg, niewychodzący z mody od dziesięcioleci. Kolczyki w uszach to subtelny dodatek, który może sprawić, że cała stylizacja nabierze innego charakteru i uroku. Mimo niewielkich rozmiarów trudno je przeoczyć. Czy przebijanie uszu jest jednak dla każdego?

Dla kogo piercing ucha?

Decyzja o tym, że chce się mieć kolczyki w uchu, wydaje się niewinna tylko z pozoru. Co prawda nie jest to zabieg tak inwazyjny, jak na przykład zrobienie sobie tatuażu, ale i tak, zanim się na niego zdecydujemy, dobrze jest wszystko ułożyć sobie w głowie. Nabranie pewności co do przebicia ucha zmniejszy ryzyko, że w przyszłości powiemy sobie: „żałuję, że to zrobiłam”. Szczególnie że wymaga ono poświęcenia. Z drugiej jednak strony, przebita skóra, w którą przez długi czas nie będzie wkładany kolczyk, zrośnie się i w końcu dziurka zniknie. Tak czy siak, piercing ucha to zabawa dla zdecydowanych.

Kolczyki do ucha- sposoby przekłuwania

Istnieją różne sposoby na to, aby sprawić sobie kolczyki do uszu. Popularną metodą jest wykorzystanie do tego celu pistoletu. To bezpieczny zabieg, pod warunkiem że jest wykonywany u kosmetyczki. Ze względu na ryzyko zakażenia, nie warto robić tego samemu. Pistolet działa szybko, a ból jest do zniesienia.

W niektórych przypadkach skuteczną metodą piercingu jest wykorzystanie sterylnej, jednorazowej igły. Z tej metody korzysta się, jeśli przebija się ucho w okolicy chrząstki. Ważne jest również to, aby po zabiegu dbać o odpowiednią higienę uszu, a jeśli to nasze pierwsze przekłucie- nie powinno się zdejmować kolczyków do całkowitego zagojenia.

Możesz również polubić…