Uroda

Żele pod prysznic czy mydło – co będzie lepszym wyborem?

Każdy doskonale wie, jak ważne jest używanie na co dzień dobrze dobranych kosmetyków. Z tego też powodu wiele uwagi poświęca się wyborowi dezodorantu, wody po goleniu, maseczek na twarz czy też innego rodzaju środków kosmetycznych pomagających zachować skórę w odpowiedniej kondycji. Jak się jednak okazuje, często niedostatecznie wiele uwagi poświęca się podstawowemu zakresowi dbania o skórę, czyli wybieraniu odpowiedniego środka do jej mycia. Najczęściej wybór w tym wypadku pada na mydło albo żele pod prysznic (https://sanbello.pl/uroda-i-pielegnacja/cialo/zele-i-mydla). Czym się te dwa rozwiązania charakteryzują i które lepiej wybrać?

Najważniejsze cechy mydła

Analizę obu tych środków do mycia warto rozpocząć od tego zdecydowanie najpopularniejszego, który zna praktycznie każdy. Mowa oczywiście o mydle, które z powodzeniem używane jest od lat. Czym się ono cechuje i czy na pewno jest zawsze dobrym wyborem?
Z jakiego powodu mydło jest tak popularne? Przede wszystkim spowodowane jest to jego bardzo niską ceną, a także dobrą dostępnością. Nie trzeba go specjalnie szukać, ponieważ znaleźć je można w każdym sklepie. Jeśli natomiast chodzi o właściwości czyszczące, to mydło charakteryzuje się najlepszą skutecznością spośród innych dostępnych na rynku rozwiązań. Dzięki niemu można usunąć ze skóry w bardzo krótkim czasie nawet największe zabrudzenie.
Jak natomiast wygląda kwestia wad mydła? Nie da się ukryć, że jest ono bardzo niewygodne podczas użytkowania. Mydło jest śliskie, ma dość nietypowy kształt, który powoduje częste wyślizgiwanie się z dłoni, a także zajmuje cały czas jedną rękę, co skutecznie utrudnia mycie. Nie da się również ukryć tego, że mydło może stanowić poważne zagrożenie dla skóry. Nawet jeśli wybierze się najlepszej klasy produkt, częste stosowanie najpewniej doprowadzi do wysuszenia skóry, a to może oznaczać poważne podrażnienie i komplikacje zdrowotne. Żeby do tego nie dopuścić, często zalecane jest używanie dodatkowych środków kosmetycznych zabezpieczających skórę i odpowiednio ją regenerujących.

Najważniejsze cechy żelu do mycia

Drugim często używanym środkiem do mycia obok mydła są specjalne żele. Jest to niezwykle interesująca substancja, która ma półpłynną postać. Jakie są więc najważniejsze zalety i wady korzystania z żelu do mycia?
Zdecydowanie najważniejszą korzyścią jest ogromna wygoda. Do umycia się wystarczy tylko nabrać odpowiednią ilość żelu na dłonie, a w połączeniu z wodą zacznie się on pienić, co umożliwi umycie całego ciała. Warto w tym miejscu wspomnieć również to, że żele nie podrażniają skóry, a także jej nie wysuszają. Co więcej, żele mogą dostarczać do skóry substancje odżywcze i zabezpieczające ją przed wysuszaniem. Dobrej klasy żel może nawet pozostawić po myciu warstwę ochronną, która będzie chroniła skórę przed szkodliwym promieniowaniem UV.
Czy żele do mycia mają wady? Oczywiście tak, a najważniejszą jest dość wysoka cena, która może nawet być cztery razy wyższa niż mydła. Warto również pamiętać o tym, że żele mogą się nieestetycznie prezentować w łazience, ponieważ często na ich opakowaniu obecne mogą być zacieki.

Możesz również polubić…