Uroda

Problem z wybraniem płynu do demakijażu? – Poznaj szczegóły na ten temat!

Tysiące kobiet codziennie maluję się do szkoły, pracy czy do wyjścia. Po całodniowym noszeniu podkładów, korektorów i innych kosmetyków, nasza skóra potrzebuję oczyszczenia. I tutaj z pomocą przychodzi płyn do demakijażu, który z pewnością usunie wszystkie pozostałości porannego makijażu.

Jaki płyn do demakijażu najlepiej wybrać?

płyn micelarnyWiele osób, gdy stoi przed półkami w drogerii i sklepie, ma dylemat, który płyn wybrać. Jednak jest to kwestia indywidualna i każdy musi sobie wybrać idealny płyn micelarny dla siebie. Musi być dobry i nie uczulający na dany typ skóry oraz powinien sprostać wymaganiom cenowym danego klienta. Płyn do demakijażu znaleźć można w internecie w dobrej cenie i wiele rodzajów.

Jakie zastosowanie ma jeszcze płyn do demakijażu?

Zapewne większość osób używa płynu do demakijażu w celu zmycia makijażu. Jednak to nie jedyne jego działanie. Ma również takie przeznaczenie jak:

    • usuwanie resztek kurzu oraz innych zanieczyszczeń, które osadziły się na skórze w ciągu dnia;
    • większość z nich nawilża dokładnie skórę;
    • niektóre z płynów utrzymują równowagą mikroflory na skórze i zapewniają optymalne funkcjonowanie komórek skóry.

Co znajdziemy w płynie micelarnym?

Głównym składnikiem płynów do demakijażu jest oczywiście woda oraz micele, które mają zdolność do usuwania zanieczyszczeń, zarówno rozpuszczalnych w tłuszczach, jak i w wodzie. Jednak płyny do demakijażu zawierają również ekstrakty roślinne i substancje nawilżające, które mają służyć odświeżająco, łagodząco, jak i nawilżająco. W składzie znajdują się także naturalne oleje, które pomagają w rozpuszczeniu makijażu.

Możesz również polubić…