krem na rozstępy
Uroda

Kiedy stosować krem na rozstępy?

Rozstępy stanowią problem estetyczny, który może dotykać zarówno mężczyzn jak i kobiet. Często kojarzony jest wyłącznie ze stanem błogosławionym, może być również powodowany przez duże wahania wagi lub nagły przyrost masy mięśniowej. Mimo iż nie stanowią zagrożenia dla zdrowia, wiele osób chce się ich pozbyć ze względu na fakt, iż uważają je za szpecące skórę. Jednym z rozwiązań może być krem na rozstępy.

Jak leczyć rozstępy?

Rozstępy najlepiej leczyć na początkowym etapie ich powstawania, ponieważ daje to największą szansę na ich całkowitą lub przynajmniej częściową likwidację, która polega na odbudowie prawidłowych struktur kolagenu i elastyny. Gdy rozstępy są już mocno widoczne, co następuje zazwyczaj po około 6 miesiącach od pierwszego ich zauważenia, można jedynie nieco je rozjaśnić, ale całkowite ich usunięcie odbywa się wówczas jedynie drogą chirurgiczną.

Co powinien zawierać dobry krem na rozstępy?

W pierwszej fazie powstawania rozstępów najskuteczniejszą bronią do walki z nimi okazuje się często krem. Najlepiej wybrać ten, który będzie zawierał poniższe składniki:

– ekstrakt z bożego drzewka – wzmacnia skórę, poprawia jej napięcie, tonizuje,

– ekstrakt ze świecznicy groniastej – zapobiega starzeniu się skóry, koi ją oraz nawilża,

– ekstrakt z żeń – szenia – wzmacnia włókna kolagenowe znajdujące się w skórze i poprawia jej napięcie,

– ekstrakt z ruszczyka kolczastego – wzmacnia skórę oraz uszczelnia naczynia krwionośne.

krem na rozstępy

Gdzie kupić krem na rozstępy?

Krem na rozstępy dostępny jest w każdej aptece bez recepty oraz w drogerii internetowej ByHealth. Przed zastosowaniem leków należy jednak zapoznać się z zaleceniami dotyczącymi stosowania, a jeśli rozstępy wywołane są przez wahania hormonalne czy wahania wagi, może okazać się konieczna dodatkowa modyfikacja stylu życia.

 

Możesz również polubić…