szampon na ciemieniuchę
Zdrowie

Kiedy stosować szampon na ciemieniuchę?

Ciemieniucha to problem dermatologiczny występujący powszechnie u niemowląt. Staje się przyczyną niepokoju i obaw rodziców, choć w rzeczywistości można się go łatwo pozbyć. Jednocześnie nie sprawia bólu ani dyskomfortu dziecku. Objawami ciemieniuchy są grube, żółte strupy występujące na główce malucha, rzadziej na brwiach czy nosie. Aby skutecznie się ich pozbyć, wystarczy systematyczna pielęgnacja. Brak odpowiednich działań może jednak prowadzić do pogłębiania się zmian i poważniejszych stanów zapalnych.

Szampon na ciemieniuchę – jak używać?

Wbrew pozorom leczenie ciemieniuchy jest proste. Wystarczy cierpliwość i systematyczność. Podstawą jest codzienna, dokładna pielęgnacja skóry głowy dziecka, która powoduje usuwanie łusek, jak i zapewnia skórze dostęp powietrza. Kluczowe jest regularne mycie główki, rekomendowane są w tym wypadku preparaty dedykowane temu problemowi, w tym szampon na ciemieniuchę (tutaj). Przed kąpielą zaleca się natłuszczenie skóry dziecka specjalną oliwką. Równie ważne jest posługiwanie się miękkim grzebieniem lub szczotką, które służą do wyczesywania łusek.

szampon na ciemieniuchę

Szampon na ciemieniuchę – w jaki sposób działa?

Preparaty na ciemieniuchę wykazują istotne działania pielęgnujące, które przyspieszają leczenie. Wśród nich wymienia się między innymi właściwości:

  • nawilżające,
  • złuszczające,
  • oczyszczające,
  • myjące.

Preparaty na ciemieniuchę, nie tylko szampon, ale również płyny czy oliwki, bazują przede wszystkim na olejach i wyciągach roślinnych, które skutecznie zmiękczają łuski i jednocześnie regulują pracę gruczołów łojowych. Mogą także wykazywać właściwości łagodzące i kojące.

Możesz również polubić…