Uroda

Jak wybrać odpowiednią szczotkę do włosów?

Każdy doskonale wie, że podstawą dbania o posiadane włosy, jest ich rozczesywanie przy pomocy szczotki. Nie każdy jednak wie, że szczotka do włosów musi być dobrana w sposób bardzo precyzyjny. Precyzyjny, czyli dobrany pod konkretny typ posiadanych włosów. Jak się bowiem okazuje, jeśli chce się zadbać o włosy, najlepiej jak się tylko da, nie może przykładowo używać szczotki do włosów kręconych, podczas gdy posiada się włosy proste. Jak zatem powinno się taki bardzo potrzebny dodatek dobierać pod kątem tego, jakie się posiada włosy?

Jaka szczotka do włosów kręconych?

Jednym z najtrudniejszych rodzajów włosów są z pewnością włosy kręcone. Często są one wręcz utrapieniem dla kobiet, które takowe posiadają. Intensywne czesanie powoduje, że zamieniają się w burze zupełnie bezwładnych włosów. Powoduje to, że niezwykle ważne jest dobranie odpowiedniej do nich szczotki. W innym wypadku szybko doprowadzi się je do zniszczenia. Co zatem poleca się wybrać? Do kręconych włosów rewelacyjnym wyborem będzie grzebień o bardzo rzadkich zębach. Dzięki niemu możliwe stanie się bardzo delikatne rozczesywanie włosów, bez zaburzenia ich układu. W miarę możliwości poleca się wybrać grzebienia wykonanego z naturalnego materiału. Powinno się unikać wersji plastikowych, natomiast najlepszym wyborem będą grzebienie drewniane.

Jak szczotka do włosów prostych i długich

Zdecydowanie najpopularniejszym rodzajem włosów u kobiet są te długie oraz proste. Zdawałoby się, że takie włosy nie powinny sprawiać specjalnych problemów podczas ich czesania i odpowiedniego pielęgnowania. Wygląda to jednak nieco inaczej. Jak się bowiem okazuje, takie włosy często stają się zupełnie oklapnięte. Konieczne zatem staje się to, aby nadać im nieco lekkości oraz objętości. Idealnie w tym celu sprawdzą się szczotki okrągłe (https://trena.pl/334-szczotki-do-wlosow), które uniosą włosy u nasady i nadadzą im tym samym większą objętość.

Możesz również polubić…