Uroda

Żele do paznokci – jak wybrać odpowiednie?

Perfekcyjnie wykonany manicure to najlepsza wizytówka każdej kobiety. Stylowo pomalowane paznokcie dodadzą szyku i klasy, tworząc idealne dopełnienie każdej stylizacji.

Najlepsze sposoby na przedłużenie paznokci

Rynek kosmetyczny oferuje kobietom szeroki wybór różnego rodzaju metod pozwalających na skuteczne przedłużenie paznokci. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom nawet posiadaczki krótkich i łamliwych paznokci mogą spełnić marzenie o posiadaniu pięknego i efektownego manicure.

Do najczęściej wybieranych metod przedłużania paznokci można zaliczyć między innymi metodą hybrydową, która polega na zastosowaniu specjalnej emalii utwardzanej w lampie UV.

Oprócz metody hybrydowej dużą popularnością cieszy się także manicure żelowy, pozwalający nie tylko na przedłużenie płytki paznokcia, ale także na nadanie jej dowolnego kształtu.

Jakie żele do paznokci wybrać?

Decydując się na wykonanie manicure żelowego warto zwrócić uwagę na jakość użytych produktów. Żel do przedłużania paznokci powinny być jak najlepszej jakości, tak aby zagwarantować trwały efekt i uniknięcie poważnych zniszczeń płytki.

Przy wyborze żeli do paznokci należy zwrócić uwagę na właściwości i konsystencję produktu. Do często wybieranych – szczególnie w przypadku początkujących osób – należą żele samopoziomujące, które po zaaplikowaniu na paznokieć, stworzą zwartą powierzchnię umożliwiającą łatwe uformowanie kształtu.

Bardziej doświadczone osoby mogą pozwolić sobie z kolei na wybór żeli o konsystencji galaretki. Produkty tego typu wymagają nieco większej wprawy, ich gęsta konsystencja może bowiem przysporzyć nieco problemów przy nakładaniu i formowaniu kształtu paznokcia.

Możesz również polubić…