Uroda

Kwas hialuronowy – niezwykła cząsteczka

Kwas hialuronowy to najbardziej znana i ceniona już od wielu lat substancja mająca działanie silnie nawilżające. Kwas ten jest bowiem naturalnym składnikiem skóry, o unikalnych zdolnościach wiązania wody. Dodatkowo, w przypadku podrażnień skóry, na przykład wskutek nadmiernej ekspozycji na działanie promieni słonecznych, działa niemal natychmiastowo, przynosząc ulgę i ukojenie.

Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy jest związkiem chemicznym naturalnie występującym w skórze w macierzy międzykomórkowej wraz z włóknami kolagenowymi, mazi stawowej, ścianach naczyń krwionośnych i komórkach oka. W młodym wieku kwas hialuronowy występuje w skórze w postaci hialuronianu sodu, zapewniając jej jędrność i sprężystość. Wraz z upływem czasu, jego ilość w skórze maleje, powodując spadek nawilżenia oraz wiotkość skóry oraz procesy starzenia.

Kwas hialuronowy w kosmetykach

Działanie silnie higroskopijne kwasu hialuronowego wykorzystywane jest w produkcji kosmetyków, zwłaszcza tych o działaniu silnie nawilżających. Kwas pozyskiwany jest wówczas w wyniku procesów biotechnologicznych. W zależności od masy cząsteczkowej, charakteryzuje się różną przenikalnością do głębszych warstw naskórka. Związek o niższej masie cząsteczkowej penetruje w głąb skóry swobodniej, natomiast kwas o wyższej masie cząsteczkowej tworzy na powierzchni skóry ochronny i nawilżający hydrofilm, zabezpieczający przed nadmierną utratą wody. W kosmetykach wykorzystuje się również liposomy, ułatwiające wnikanie kwasu w głębsze warstwy naskórka.

Apis krem do rąk

Niezwykłą cząsteczkę kwasu hialuronowego posiada w swoim składzie
Krem do rąk Apis Passion Love. Ten nawilżający krem do pielęgnacji dłoni poza kwasem hialuronowym, zawiera ekstrakty z marakui, lnu i aloesu oraz olej migdałowy i konopny. Taka kompozycja składników ma właściwości intensywnie nawilżające, regenerujące, przeciwzapalne oraz antyoksydacyjne. W obliczu tak skutecznego i kompleksowego działania, należy spodziewać się, że seria zostanie poszerzona o Apis krem do stóp.

Więcej: sklep Darmar

Możesz również polubić…