Uroda

Kosmetyki do makijażu nie testowane na zwierzętach

Podczas wyboru kosmetyków do makijażu powinno się wybierać produkty optymalnie dobrane do karnacji oraz cechujące się odpowiednim działaniem na przykład matującym lub rozświetlającym. Istotnym kryterium podczas wyboru preparatów powinien być również fakt, czy są one testowane na zwierzętach.

Kosmetyki do makijażu, kolor

Uzależnienie wyboru kosmetyków od rodzaju karnacji wydaje się oczywiste. Podkład czy korektor powinien korespondować z kolorem skóry twarzy. Dopuszczalne są produkty o jeden ton jaśniejsze. Należy pamiętać o tym, że kolor skóry zmienia się w ciągu roku. W związku z tym, stosowane kosmetyki również powinny podlegać zmianie.

Kosmetyki do makijażu, działanie

Kosmetyki do makijażu wykazują różnorodne działanie. Mogą one powodować matowienie skóry jak w przypadku pudru w kamieniu lub nadawać skórze blasku. Poza efektem wizualnym dobre produkty, takie jak na przykład kosmetyki L oreal powinny wykazywać również działanie pielęgnujące, jak choćby tusze do rzęs zawierające olejek jojoba.

Kosmetyki do makijażu, rodzaj skóry

Kosmetyki do makijażu powinny być dostosowane do rodzaju skóry. Dla przykładu skóra sucha wymaga preparatów ze składnikami nawilżającymi, a w przypadku skóry problematycznej dobrze sprawdzi się glinka zawarta w pudrach mineralnych, na przykład produkowanych przez firmę Loreal Paris.

Kosmetyki do makijażu, testowanie na zwierzętach

Topowe produkty jak choćby kosmetyki L’oreal już od wielu lat nie są testowane na zwierzętach. W zamian za to wykorzystywane są modele skóry ludzkiej poddawane testom in vitro. Taka zrekonstruowana skóra umożliwia ocenę ryzyka wystąpienia reakcji niepożądanych ze strony komórek organizmu bez konieczności wykorzystywania organizmów żywych takich jak myszy, szczury czy króliki. Rekombinowane komórki skóry umożliwiają odtworzenie mechanizmów zachodzących wewnątrzkomórkowo w warunkach laboratoryjnych.

Możesz również polubić…