Uroda

Jakie zastosowanie ma lakier do włosów?

Lakier do włosów jest jednym z tych kosmetyków, który znajduje się najprawdopodobniej w każdej damskiej torebce. Aby wybrać porządny lakier, warto zwrócić uwagę nie tylko na cenę i renomę producenta, ale również na skład i efekt.

Jakie zastosowanie?

Lakier do włosów, jak powszechnie wiadomo jest kosmetykiem, którego głównym zadaniem jest utrwalenie fryzury. W zależności od wybranego kosmetyku, lakiery mogą utrwalać fryzurę od kilku do nawet kilkunastu godzin. Po lakiery sięgają przede wszystkim kobiety, które mają problemy z puszącymi się włosami. Jest to idealny wybór dla Pań, które zmagają się również z włosami podatnymi na skręcenie. Dzięki dobremu lakierowi można także utrwalić efekt prostowania włosów. Na rynku dostępnych jest coraz więcej kosmetyków, które dodatkowo przyozdabiają fryzurę. Mowa tutaj przede wszystkim o nowoczesnych lakierach nabłyszczających albo lakierach kolorowych. Nowością na rynku jest rewelacyjny lakier z brokatem.

 

Lakier do włosów – jaki skład?

Bardzo wiele osób uważa, że nawet najlepsze jakościowo lakiery do włosów niszczą je. Warto wyraźnie zaznaczyć, że nie zawsze tak musi być. Jeżeli postawi się na lakiery dobrej jakości od renomowanych producentów, to nie powinno być żadnych ubocznych skutków. Najlepszym wyborem są lakiery, które w swoim składzie zawierają witaminę B. W dużej mierze to właśnie ta witamina poprawia sprężystość i wytrzymałość włosów. Jeżeli chodzi o witaminę E, to wzmacnia ona włosy i znacząco wspomaga ich regenerację. Najlepsze lakiery do włosów dostępne na półkach sklepowych mają w swoim składzie jedwab oraz aloes, sprawdź. Jeżeli chodzi o jedwab, to dodaje on włosom miękkości. Dzięki aloesowi można liczyć na piękny blask fryzury i zdecydowanie łatwiej jest rozczesywać włosy. Uważać należy jedynie na lakiery od mało znanych producentów, które co prawda mogą być bardzo skuteczne w działaniu, ale niestety w dłuższej perspektywie mogą mieć negatywny wpływ dla kondycji włosów. Uważać należy na takie składniki jak PEG, aluminium, konserwanty i formaldehyd.

Możesz również polubić…