farba do włosów Loreal Casting Creme Gloss
Uroda

Czy farby od Loreal to dobry wybór?

Wiele kobiet, ale też i ogólnie rzecz biorąc konsumentów, zawierza w dużej mierze reklamom. Co ciekawe, dotyczyły to również takich specyficznych produktów, jak farby do włosów. Nie da się ukryć, że największą popularnością cieszą się farby marki Loreal. Czy faktycznie jest to producent dobrych farb, a może jednak warto skierować swoją uwagę nieco gdzie indziej?

Bezpieczeństwo dla włosów

Gdy szuka się odpowiednich farby do włosów, koniecznie trzeba zwrócić uwagę na to, czy zawierają one w swoim składzie amoniak. Farbowanie włosów, aby było możliwe, musi odbyć się poprzez rozchylenie łusek włosów, tak aby mógł się do nich dostać pigment. Amoniak jest w tym najlepszy, lecz niestety posiada szkodliwe działanie dla skóry głowy, jak i również dla samych włosów. Jak to wygląda, jeśli chodzi o farby od Loreal? W tym wypadku amoniaku oczywiście nie uświadczymy, ponieważ producent ten doskonale wie, jak szkodliwa jest to substancja. W zamian za to obecna w składzie jest np. Monoetyloamina, która również posiada podobne do amoniaku właściwości rozchylające łuski włosów, lecz jest od niego zdecydowanie delikatniejsza, a przez to mniej szkodliwa.

Loreal farby — czy warto?

Widząc więc tę ogromną zaletę i różnicę pomiędzy farbą Loreal i innymi dostępnymi na rynku modelami, jak na dłoni widać, że jest to producent, który dba o zdrowie włosów i skóry, a przez to może być zdecydowanie polecony do używania i kupowania każdemu, kto chce farbować swoje włosy.

Możesz również polubić…