Uroda

Chcesz zafarbować włosy w domu? Wybierz dobrą farbę i pamiętaj o tych poradach!

Żeby zafarbować włosy, nie trzeba udawać się do fryzjera. Zabieg koloryzacji można wykonać również w domowym zaciszu. Sprawdź, jak wybrać dobrą farbę i jak zafarbować włosy samodzielnie!

Własnoręczne farbowanie włosów jest bardzo popularne. Można wykonać je tanio i prosto w domu. Kluczem do sukcesu jest wybór odpowiedniej farby do włosów oraz dokładne postępowanie według instrukcji jej stosowania.

Jakie farby do włosów są najlepsze?

Na sklepowych półkach czeka wiele produktów przeznaczonych do koloryzacji włosów. Co warto wybrać dla swojej fryzury?

Przede wszystkim trzeba będzie podjąć decyzję, czy farbowanie ma być trwałe czy tymczasowe. W pierwszym przypadku produkt na stałe zmieni kolor włosów, natomiast w drugim wymyje się po jakimś czasie – maksymalnie do 28 myć.

Dla osób początkujących, które nie mają wprawy, a także chcą uniknąć późniejszych odrostów, polecane są farby zmywalne. Warto pamiętać o tym, że farby do włosów trwałe są już bardziej wymagające w użyciu – potrzebują większej precyzji, a także mogą niszczyć włosy.

Farbowanie włosów w domu

Aby wybrana farba do włosów dała optymalny efekt, trzeba postępować zgodnie z zaleceniami producenta i unikać popularnych błędów.

  1. Przeczytaj instrukcję dołączoną do opakowania.
  2. Wykonaj test uczuleniowy na farbę.
  3. Załóż rękawiczki i zabezpiecz twarz i kark przed farbą kremem.
  4. Przygotuj wszystko, co potrzebne do farbowania zgodnie z instrukcją na opakowaniu.
  5. Nałóż farbę – należy robić to kolejnymi pasmami, by dokładnie pokryć włosy.
  6. Zmyj ewentualne zaplamienia na skórze.
  7. Pozostaw farbę na wskazany czas.
  8. Zmyj farbę.
  9. Wysusz włosy.

Aby efekt był najlepszym przed rozpoczęciem koloryzacji nie należy myć włosów, ponieważ zmywa się wtedy ich ochronną warstwę, dlatego zabieg może spowodować większe podrażnienie, zwłaszcza przy farbach trwałych.

Możesz również polubić…