regenerujący olejek to twarzy
Uroda

Olejki do twarzy – jaka jest ich rola w pielęgnacji cery?

Olejki do twarzy to nadal bardzo niedoceniane kosmetyki. Znane są od wielu lat, a jednak wciąż bardzo rzadko można je zobaczyć na łazienkowych półkach. Olejki nie tylko pomagają świetnie utrzymać poziom nawilżenia skóry, ale także doskonale ją oczyszczają. Skóra twarzy wymaga specjalnej opieki, ponieważ to właśnie na niej widoczne są pierwsze oznaki starzenia. Warto zapoznać się więc z korzyściami, jakie olejki do twarzy przynoszą dla naszej cery.

Rodzaje olejków do twarzy

Olejki kosmetyczne można podzielić między innymi ze względu na rodzaj produkcji, której wyróżniamy dwa rodzaje:

  • Olejki do twarzy rafinowane – proces rafinacji, ze względu na wysoką temperaturę, powoduje znaczną utratę substancji odżywczych, a także smaków i zapachów charakterystycznego dla danej rośliny.
  • Olejki do twarzy tłoczone na zimno – tłuszcze pozyskiwane za pomocą tej metody zawierają więcej właściwości odżywczych, ponieważ są minimalnie przetworzone.

Olejki kosmetyczne można podzielić także ze względu na czas schnięcia. W tej klasyfikacji wyróżnia się:

  • Olejki nieschnące – można je przechowywać 6-8 miesięcy, posiadają do 19% wielonienasyconych kwasów tłuszczowych
  • Olejki półschnące – należy je przechowywać 4-6 miesięcy, zawierają od 20 do 49% wielonienasyconych kwasów tłuszczowych.
  • Olejki schnące – można je przechowywać 3-4 miesiące, posiadają co najmniej 50% wielonienasyconych kwasów tłuszczowych.

Jak wybrać odpowiedni olejek do twarzy?

Olejki do twarzy to kosmetyki dostępne na Sanbello.pl, które zdecydowa8nie warto włączyć do codziennej pielęgnacji. Należy zaznaczyć, że odpowiednio dobrany, i stosowany we właściwy sposób olejek potrafi przynieść wymierne efekty w bardzo krótkim czasie, a dzięki regularnemu stosowaniu znacznie poprawi działanie pozostałych kosmetyków. Decydując się na zakup olejku do twarzy, należy przede wszystkim zwrócić uwagę, żeby był to produkt tłoczony na zimno, który nie został poddany rafinacji. Wybierając taki preparat mamy pewność, że jest on znacznie bogatszy w cenne dla skóry składniki.

embryolisse olejek do twarzy

Właściwości olejków do twarzy

Wiele osób unika stosowania olejków do twarzy w swojej codziennej pielęgnacji – odmawiając tym samym swojej skórze niezliczonych korzyści. Powszechnie uważa się, że olejki zapewniają skórze nawilżenie. Należy jednak wiedzieć, że produkty tego typu nie nawilżają skóry, a zatrzymują już obecną wilgoć, lub tą, którą zostaje dostarczona wraz z innymi kosmetykami. Jeśli nie chcemy zatem, aby nasza skóra szybko się przesuszała warto regularnie stosować olejki do twarzy. Ludzka skóra samoczynnie produkuje oleiste sebum, dlatego wiele osób uważa, że nie należy wcale stosować olejków kosmetycznych. Jest to prawda, jednak należy pamiętać o tym, że wraz z wiekiem ludzkie ciało przyjmuje tendencję do wytwarzania coraz mniejszych ilości sebum. Takie działanie organizmu prowadzi do większej utraty nawilżenia przez skórę – co powoduje jej nadmierne przesuszanie. Wynika z tego zatem, że im jesteśmy starsi, tym bardziej istotne jest regularne stosowanie olejków do twarzy.

Możesz również polubić…