Uroda

Piercing pępka- wszystko, co trzeba wiedzieć

Kolczyk w pępku to jeden z najpopularniejszych rodzajów piercingu. Zwykle jego symbolika oznacza niezależność i wolność. Piercing navel lub navel jest od lat wykorzystywany do zdobienia kobiecych ciał. Już w starożytności kobiety nosiły tego rodzaju biżuterię w pępku.

Podstawowe informacje

Przed zdecydowaniem się na zabieg należy zyskać pewność, że nie występują żadne przeciwwskazania medyczne. Po wykonaniu tego kroku warto zwrócić uwagę na to gdzie będzie wykonywało się zabieg. Najlepiej aby salon był czysty, sterylny i powszechnie znany. Procedura jest dosyć prosa i mało bolesna. Następuje zdezynfekowanie miejsca na przekłucie piercer umieszcza kolczyki do piercingu navel w pępku. Po wszystkim informuje o metodach oczyszczania rany

Dobre praktyki w gojeniu się rany

Navel piercing wiąże się z powstaniem rany. Aby goiła się prawidłowo należy przestrzegać kilku zasad. Czas całkowitego gojenia sięga od 3 do 6miesięcy. W szczególnych przypadkach pełen powrót do zdrowia może sięgać nawet roku lub więcej. Przykłady podstawowych działań higienicznych

  • nie wolno dotykać uszkodzonego miejsca niesterylnymi dłońmi. Jeśli z jakiegoś powodu zamierza się grzebać przy ranie muszą one być umyte!
  • Miejsce należy oczyszczać środkami do tego przeznaczonymi. Poleci je piercer, lekarz lub osoba sprzedająca leki w aptece.
  • Jeśli chodzi o ubrania najlepiej wybrać te które nie będą podrażniały wrażliwego miejsca. Jest to kwestia raczej dotycząca bólu, a nie regeneracji. Takie działania zwiększą wygodę.
    Kolczyki do piercingu zakupić można w tym sklepie

Możesz również polubić…