pędzle do manicure,
Uroda

Pędzelki do zdobienia paznokci – który wybrać?

Podstawą profesjonalnie przygotowanej i estetycznej stylizacji paznokci jest właściwy dobór narzędzi. Co ważne, stylista czy stylista nie potrzebuje jednego pędzla, a kilku, dlatego warto samemu skompletować zestaw pędzli o odpowiedni sprzęt. Jeśli jednak dopiero zaczynasz swoją przygodę ze zdobieniem paznokci, możesz wybrać jeden lub dwa najbardziej uniwersalne pędzle, które pozwolą Ci stworzyć podstawowe wzory. Jakie szczoteczki do paznokci wybrać i które spełnią Twoje oczekiwania? Spójrz na to!

Pędzle do paznokci można podzielić ze względu na długość lub grubość. Aby podzielić według pierwszego kryterium, należy rozróżnić krótkie pędzle i długie pędzle. Te krótkie, do 6 mm, świetnie nadają się do rysowania drobnych elementów i ich wypełniania. Umożliwiają odpowiednią kontrolę nad produktem.

Jaki rodzaj włosia będzie najlepszy?

A jeśli mówimy o jakości, to liczą się ich „składniki”, a dokładniej włosie, z którego są wykonane. Użyłem pędzli syntetycznych, pędzli końskich i pędzli Kolinsky. Zdecydowanie jestem fanem tego ostatniego. Kolinsky to ultra miękkie włosie idealne do skomplikowanych projektów. Jest smukły i elastyczny, więc narysowanie linii prostej, o jakiej marzyliśmy, nie było problemem. Włosie końskie pokryte jest warstwą naturalnych olejków, które sprawiają, że jest wodoodporne i nienasiąkliwe. Zdobienie nimi i mieszankami czy żelami może być z tego powodu trudne, ale z kolei świetnie sprawdzają się do akryli. Włosy syntetyczne to… nieporozumienie. Nie ma potrzeby tutaj się rozpisywać.

Jak czyścić pędzle do manicure?

Pędzle z https://makear.pl/pl/menu/pedzle-565.html wymagają konserwacji – to oczywiste. Ale jak? Podstawą jest ich dokładne oczyszczenie. W tym celu używamy mieszanej góry lub dołu. Niewłaściwe jest używanie acetonu lub detergentu – te płyny tylko zniszczą ich włosie. Unikaj również promieni UV i silnego światła słonecznego, ponieważ produkt stwardnieje, a szczotki nie będzie można uratować. Po zakończeniu pracy zanurz pędzel w kropli podkładu lub lakieru nawierzchniowego. Weź suchy, niestrzępiący się wacik i przetrzyj go szczoteczką, nadając włosiu idealny kształt. Wystarczy dokładnie spłukać wodą farbę akwarelową z pędzli z naturalnego włosia.

Możesz również polubić…