Wyposażenie

Z jakiego materiału peleryny fryzjerskie?

Aby wybrać porządne peleryny fryzjerskie warto zwrócić uwagę nie tylko na rozmiar i design, ale również na jakość wykonania, a dokładniej mówiąc na materiał z którego są wykonane. Niestety nawet najładniejsze peleryny nie będą spełniać swoich podstawowych zadań, gdy wykonane zostaną z nieodpowiednich tkanin.

Na jaki materiał warto postawić?

W dzisiejszych czasach największym zainteresowaniem cieszą się peleryny wykonane ze stylonu albo nylonu. Olbrzymią zaletą tych materiałów jest to, że włosy nie wbijają się w pelerynę i bardzo szybko można je usunąć. Wysokiej jakości tkaniny powinny mieć trwały kolor i co najważniejsze nie mogą się gnieść. Z praktycznego punktu widzenia najlepszym wyborem są te materiały, które łatwo utrzymać w idealnej czystości. W ostatnim czasie coraz więcej producentów stawia na śliski poliester, który przy produkcji peleryn sprawdzi się doskonale.

Peleryny z magicznego poliestru

Nowoczesne peleryny fryzjerskie można wykorzystać nie tylko podczas mycia włosów, ale również podczas samego strzyżenia. W obu przypadkach najlepszym wyborem będą peleryny z poliestru, które jak powszechnie wiadomo nie wchłaniają wody. Poliester jest bardzo ślizgi, dlatego też nie przyczepiają się do niego włosy. W kilka sekund można błyskawicznie pozbyć się z peleryny nawet bardzo niewielkich włosków. Jest to bardzo praktyczne i niesłychanie wygodne rozwiązanie. Olbrzymią zaletą poliestrowych peleryn fryzjerskich jest także to, że nie gniotą się one, dlatego też nie trzeba marnować cennego czasu na ich prasowanie. Włókna poliestrowe są bardzo łatwe do zabarwienia, dzięki czemu producenci są w stanie wykonać naprawdę piękne i niepowtarzalne peleryny, które idealnie pasować będą do każdego salonu fryzjerskiego. Opisując największe zalety warto wspomnieć także o bardzo atrakcyjnej cenie.

Możesz również polubić…