farby do włosów
Włosy

Jakie farby do włosów kupować do celów domowych?

Farbowanie włosów w domu staje się coraz bardziej modne. Kobiety decydują się na ten krok z kilku powodów, głównym jest kwestia finansowa, znacznie taniej jest zafarbować włosy w domowej łazience niż w profesjonalnym zakładzie fryzjerskim. Kolejną kwestią są same farby do włosów, są one bezpiecznie, często z prostym, naturalnym składem, który nie szkodzi włosom i skórze głowy. Łatwo też dobrać odpowiedni odcień, który uwydatni piękno naturalnego koloru włosów.

Czy używanie farb do włosów jest trudne?

Pierwsze farbowanie włosów w domu może wydawać się skomplikowanym działaniem pielęgnacyjnym. Tymczasem z odpowiednim produktem, który ma szczegółową instrukcję, nie jest to zadanie trudne. Farby do włosów mogą wprowadzić znaczącą zmianę w wyglądzie, najlepsze są te wyroby, które:

  • są produktami trwałymi, utrzymującymi się na głowie nawet 8 tygodni,
  • mają skuteczny, lecz łagodny dla skóry głowy skład,
  • nie łamią włosów, pozytywnie wpływają na ich kondycję.

farby do włosów

Czego nie powinno być w dobrej farbie do włosów?

Przeczytanie dokładnie składu farby do włosów przed jej zakupem może być bardzo dobrym posunięciem. Warto mieć choć minimalną wiedzę na temat tych preparatów służących do koloryzacji. Niektóre składniki są w stanie podrażnić skórę głowy, warto unikać przede wszystkim tych, które powodują alergie i uczulenia, na przykład są to: parabeny, nikiel, rezorcyna, PPD, czyli parafenylenodiamina (sztuczny barwnik). Najlepsze są te farby, które opierają się na naturalnych hennach, pochodzących z roślin. Takie produkty nadają się dla każdego, nawet, dla tych pań, które mają delikatne, cienkie włosy. Naturalne i dobrej jakości farby do włosów można dostać w drogerii ByHealth.

Możesz również polubić…