Uroda

Piercing Septum

Septum, to jedno z najpopularniejszych przekłuć nosa w dzisiejszych czasach, wygląda efektownie i przyciąga wzrok. Wykonany jest w przegrodzie nosowej, w miejscu zwanym „sweet spot” – to miejsce tuż nad chrząstką, w którym przegroda jest najcieńsza.

Czy piercing septum boli i jak wygląda przekłucie?

Ważne jest, aby udać się do profesjonalnego studia. Profesjonalista zadba o to, aby przekłucie zostało wykonane w odpowiednim miejscu i zachowa pełną sterylność. Sam zabieg trwa maksymalnie kilka minut, a ból nie jest duży – u każdego będzie to indywidualne odczucie, ale rodzaj septum też ma znaczenie. Na pierwszy kolczyk zalecany jest taki, który wykonany jest z hipoalergicznych materiałów, dzięki czemu rana szybciej się zagoi i nie dojdzie do uczulenia.

Jak dbać o septum po zabiegu?

Po zabiegu miejsce przekłucia może być opuchnięte i boleć, ale powinno ustąpić to w ciągu kilku dni. Ponieważ jest to rana otwarta, to należy o nią odpowiednio dbać. Przed dotknięciem kolczyka czy rany należy dokładnie umyć ręce, miejsce należy przemywać kilka razy dziennie płynem antybakteryjnym i osuszać skórę ręcznikiem jednorazowym, aby nie przenieść żadnych bakterii. Septum piercing goi się około 1-3 miesięcy.

Kolczyka nie powinno wymieniać się, dopóki rana się nie zagoi, więc pierwsza zmiana zalecana jest dopiero po kilku miesiącach od przekłucia. Kolczyki septum dzielą się na kółka, podkowy i sztangę. Przed zdecydowaniem się na kolczyk, można zakupić także fake septum, aby sprawdzić, czy taka biżuteria pasuje nam do twarzy.

Możesz również polubić…