cienie do powiek
Uroda

Cienie do powiek – co należy wiedzieć?

Pierwsze, znane ludzkości cienie do powiek składały się głównie z ziół, ochry, popiołu, oraz pokruszonego malachitu. Była to czarna, lepka maź, stosowana przez starożytnych Egipcjan do malowania skóry wokół oczu. Egipcjanie przechowywali je w specjalnych pojemnikach, do których wkładali także patyczki do malowania. Z kolei w Grecji do malowania powiek służył szafran w połączeniu ze sproszkowanymi kamieniami: bronzyt, czarny turmalin, złoty piryt i liliowy lepidolit. Nieco inaczej było, w Kraju Kwitnącej Wiśni gdzie kobiety nakładały na powieki nietypową mieszankę, w skład której wchodziły: zmielone płatki kwiatów, mąka ryżowa, oraz ptasie odchody…

Piękno wokół oczu

Piękne oczy wymagają odpowiedniej oprawy, toteż za pomocą cieni do powiek możemy wymodelować kształt oka, oraz zaakcentować kolor tęczówki. Dzięki oferowanej na rynku szerokiej gamie produktu możemy wybierać pomiędzy cieniami:

  • matowymi
  • satynowymi
  • perłowymi
  • brokatowymi
  • metalicznymi
  • delikatnymi
  • wyrazistymi

Wybór jest naprawdę duży, zwłaszcza że wymienione powyżej rodzaje cieni, występują w szerokiej palecie barw, której różnorodność może przyprawić o zawrót głowy. Jednak nie wszystko złoto co się świeci, dlatego przy wyborze cieni do powiek powinniśmy się sugerować innymi kryteriami niż tylko piękny wygląd.

Jednym z ważniejszych kryteriów wyboru powinien być skład cieni do powiek, gdyż nawet najpiękniejszy makijaż może przyprawić nas o łzy. Powodem będzie podrażnienie, bądź uczulenie na któryś ze składników kosmetyku. Drugim, niezwykle ważnym aspektem, jest trwałość cieni do powiek, z którą różnie bywa, także za sprawą użytych do produkcji cieni składników. Dobre cienie do powiek znajdziesz na tej stronie.

Jak prawidłowo nakładać cienie do powiek?

Aby wykonany makijaż był estetyczny, do jego wykonania należy użyć odpowiednich pędzelków, a czasem nawet palców, które znacznie lepiej poradzą sobie z rozprowadzeniem kosmetyku niż dołączone do paletek aplikatory. Ponadto należy pamiętać o zasadzie nakładania cieni od środka powieki do jej zewnętrznych stron, aby dobrze rozprowadzić kosmetyk na powiece. Unikniemy w ten sposób nagromadzenia się w zewnętrznych kącikach powiek zbyt grubej warstwy kosmetyku, która będzie się kruszyć i odpadać, niszcząc cały efekt makijażu.

Możesz również polubić…