kolorowe włosy
Uroda

Jak farbować włosy w domu? Porady na 2021 rok

Mnóstwo pań farbuje w domu samodzielnie przy pomocy dostępnych w drogerii farb do włosów. Wiele kobiet nie zdaje sobie do końca sprawy, iż ich kondycja włosów zależy w głównej mierze od tego jaką farbę wybiorą do tego zabiegu. Dlatego też coraz więcej ekspertów od włosów oraz profesjonalnych fryzjerów namawia klientki, by te inwestowały w sprawdzone, świetnej jakości produkty, które oprócz idealnego koloru pozostawią ich włosy odżywione, lśniące i zregenerowane.

Szybka zmiana wizerunku, czyli dobra farba do włosów

Zmiana włosów z jasnych na ciemne i odwrotnie, często jest zabiegiem, który dość mocno niszczy włosy. Jeżeli panie chcą więc dokonać koloryzacji we własnym domu, powinny skupić się na tym, by zrobić to jak najlepiej sprawdzony kosmetykami. W tym przypadku dobór odpowiedniej farby ma olbrzymie znacznie.

W 100% naturalne farby do włosów

Kobiecy coraz częściej stawiają na kosmetyki naturalne, stworzone ze zdrowych składników. Dzięki temu choć trochę mogą zadbać o to, by odżywić włosy, wzmocnić je i upiększyć podczas koloryzacji. Wszelkie olejki, oleje oraz witaminy w farbie idealnie się do tego przyczyniają. Naturalne farby do włosów charakteryzują się także trwałością i intensywnością uzyskania koloru. Mimo iż na rynku jest dość spory wybór takich farb, to jednak nie wszystkie odcienie można nimi uzyskać. Dlatego też znaczna część pań decyduje się na znane, popularne farby, w których wybór rozmaitych kolorów jest ogromny

Farba do włosów, szampon koloryzujący, a może henna?

Koloryzacja włosów nie musi opierać się na samej farbie. Warto od czasu do czasu sięgnąć także po inne kosmetyki, które wzmocnią i ożywią pofarbowane kilka miesięcy wcześniej włosy. Świetnym rozwiązaniem, by nadać im lśniący wygląd jest skorzystanie z szamponu koloryzującego. Trwa to zaledwie kilka minut, a efekt jest prawie taki sam jak po użyciu farby. Koloryzacja włosów w ostatnim czasie może opierać się także na hennie do włosów. Mimo iż jest to dość innowacyjna metoda, to jednak wiele pań chętnie już z niej korzysta.

Możesz również polubić…