Uroda

Idealny eyeliner

Chyba każda kobieta posiada w swojej kosmetyczce eyeliner. Nie wszystkie z pań używają go jednak na co dzień. Niektóre dziewczyny po ten kosmetyk sięgają tylko wtedy, gdy chcą zrobić efektowny make-up wieczorowy, podczas gdy inne panie wykańczają nim codzienny, delikatny makijaż. Jaki produkt jest najlepszy? Na co zwrócić uwagę przy jego zakupie? Jak wybrać eyeliner, by był trwały i niezawodny w każdej sytuacji? Na tego typu pytania odpowiedzi znaleźć można w poniższym artykule.

Must have w każdej kobiecej kosmetyczce

Wiele kobiet zgodnie twierdzi, że eyeliner powinien znaleźć się w każdej kobiecej kosmetyczce, gdyż ten produkt doskonale wykańcza i efektownie podkreśla każdy makijaż. Dzięki niemu można doskonale podkreślić i optycznie powiększyć oko oraz nadać mu efektowny, wyrazisty wygląd. Wiele pań używa eyelinera, aby podkreślić swoje oczy, nadać im wieczorowy, mocny wygląd lub po prostu podkreślić ich naturalne mocne rysy. Jest wręcz niezastąpiony w makijażach tzw.: „smokey eyes” lub „cat eye”, gdyż kreska stworzona przez eyeliner doskonale uzupełnia ciemne cienie, które znajdują się na powiece.

Co warto wiedzieć o eyelinerze?

Dzięki eyelinerowi można stworzyć kreskę (cienką lub grubą) na powiece (tuż nad rzęsami), aby oczy wydawały się większe. Nie każda z pań od razu tworzy idealne efektowne kreski. Nawet makijażystki zgodnie twierdzą, że zrobienie idealnych kresek eyelinerem nie jest takin prostym zadaniem. Czasami potrzeba wielu prób, by nauczyć się rysować cienką, delikatnie zakręconą kreskę na powiekach. Co ciekawe, dzięki eyelinerowi można nie tylko doskonale podkreślić oczy oraz optycznie je powiększyć. Można również użyć go, aby odwrócić uwagę od źle ustawionych oczu lub zamaskować mankamenty, które znajdują się przy powiekach.

Jak wybrać eyeliner?

Na rynku jest wiele eyelinerów (tu przykłady od Darmarsklep.pl), które cieszą się popularnością wśród klientek. Zdecydowanie najwięcej pań wybiera eyelinery w płynie, do których dołączony jest cienki pędzelek, który ułatwia stworzenie idealnych, równych kresek. Na półkach w znanych drogeriach można znaleźć również tego typu kosmetyk w formie pisaka. Działa on podobnie jak flamastry, którymi można narysować cienkie, efektowne linie. Istnieje bowiem wiele sposobów na wykorzystanie eyelinera w celu uzyskania wyjątkowego wyglądu. Kobiety od wieków używają czarnego eyelinera w płynie, aby stworzyć mocny, wieczorowy make-up. W takim wydaniu kreska jest gruba i na końcu mocno wywinięta. Są kobiety, które używają eyelinerów również przy codziennych, subtelnych i delikatnych makijażach. W takiej wersji kreska jest bardzo cienka, a zakończenie niezwykle delikatne (bez podkręconej końcówki). Można także narysować grube linie poniżej linii oczu, aby uzyskać bardzo wyrazisty look. Na taki makijaż decydują się raczej dziewczyny młode, które uwielbiają mocno podkreślać oczy ciemnymi kolorami. Trzeba przyznać, że każda z pań może skorzystać na dodaniu tego produktu do swojego arsenału kosmetyków! Warto więc znaleźć idealny eyeliner jak najszybciej.

Możesz również polubić…