Uroda

Jak wygląda kolczyk banan i gdzie można go umieścić?

Piercing jest ostatnimi czasy bardzo modny. Stał się swego rodzaju symbolem, który w jakiś sposób opisuje młode pokolenie. Istnieje wiele popularnych rodzajów kolczyków. Wykonuje się je też w wielu miejscach: nie tylko w uszach, ale też w nosie, języku, brwiach, pępku czy wargach. Jednym z najpopularniejszych jest kolczyk banan. Jak dokładnie wygląda i w jakich miejscach w ciele można go umieścić?

Jak wyglądają kolczyki banany?

Kolczyki banany są w rzeczywistości krótkim, cienkim, lekko wygiętym w łuk pręcikiem. Ich kształt w pewien sposób przypomina kształt banana – stąd też wzięła się ich nazwa. Na końcach pręcika znajdują się zgrubienia, które zapobiegają wysunięciu się kolczyków z dziur.

Jeśli chodzi o materiał wykonania, kolczyk banan może zostać zrobiony ze stali chirurgicznej albo tytanu. Najczęściej spotykaną wersją jest jednak ta pierwsza – ze względu na łatwą dostępność i stosunkowo niskie koszty zakupu samego kolczyka.

Gdzie wykonuje się przekłucie na banan?

Zasadniczo banan powinien znajdować się w przekłuciu w brwi. Tak naprawdę jednak można go umieścić w wielu innych miejscach. Przykłady? Chociażby wargi, język czy uszy. Nic nie stoi też na przeszkodzie, żeby kolczyk banan umieścić w septum. Konieczne jest jednak wcześniejsze całkowite wygojenie nakłucia. W przeciwnym wypadku kolczyk może stać się przyczyną wielu groźnych komplikacji.

Z tego samego powodu można go wykonywać tylko i wyłącznie u certyfikowanego specjalisty. Oszczędzanie na wizycie w studiu może skończyć się wręcz tragicznie.

Możesz również polubić…