Uroda

Czym jest oraz z czym wiąże się cheek piercing?

Czy zastanawialiście się kiedykolwiek, czym jest cheek piercing, oraz z czym tak naprawdę się on wiąże? Nic dziwnego, podobnie jak nip piercing, metoda ta jest coraz bardziej popularna zarówno w Polsce, jak i też za granicą. Przyjrzyjmy się więc wspólnie, czym jest cheeks piercing, oraz z czym tak naprawdę się on wiąże. Dzięki nam dowiecie się, jakie są plusy oraz minusy jego stosowania.

Czym jest cheek piercing?

Cheek piercing jest to nic innego jak zakolczykowanie poprzez przekucie policzka. Trend ten jest szczególnie popularny wśród różnego rodzaju amatorów modyfikacji swojego ciała- w tym celu stosuje się kolczyki wykonane ze stali chirurgicznej lub też z metali szlachetnych. Dlaczego? Ponieważ nie powodują one różnego rodzaju przykrych reakcji alergicznych, które w skrajnych przypadkach mogą zagrażać naszemu zdrowiu oraz życiu. Jeżeli chodzi o kształt danego kolczyka, to tak naprawdę kolczyki do piercingu cheek mogą być naprawdę różne, a i tylko od nas tak naprawdę zależy, jaki będziemy nosić.

Higiena to podstawa

Pamiętajmy jednak, że decydując się na przekucie policzka, musimy szczególnie zadbać o higienę jamy ustnej, gdyż w przeciwnym razie bakterie występujące w naszej ślinie mogą doprowadzić do różnego rodzaju stanów zapalnych. Pomocne zapobieganiu tego typu stanów zapalnych jest nie tylko dokładn szczotkowanie jamy ustnej, ale także częste stosowanie odkażających płynów do płukania. W ten prosty sposób możemy uniknąć zakażenia miejsca, w którym nasz policzek jest przekuty.

Możesz również polubić…