Uroda

Czy dobre kosmetyki muszą dużo kosztować?

Na pewno wiele kobiet marzy o tym, by stosować na co dzień lub przynajmniej na szczególne okazje kosmetyki z najwyższej półki – Diora, Chanel czy IsaDory. Dotyczy to nie tylko perfum, które są zdecydowanie łatwiej dostępne, przede wszystkim dlatego, że wystarczają na dłużej, a więc ich zakup jest bardziej opłacalny. Przedmiotem pożądania są też na pewno kosmetyki do makijażu, ponieważ nawet gdy nigdy nie miało się z nimi do czynienia, można spodziewać się, że wyróżniają się znacznie wyższą jakością niż te dostępne w zwykłych drogeriach. Czy jednak na pewno tak jest?

Tańsze też dobre

Wystarczy przeczytać opinie w internecie, by przekonać się, że tusze Diora czy pomadki Chanel wcale nie mają jakiegoś kosmicznego poziomu jeśli chodzi o działanie i trwałość. Często zakochane w nich osoby po prostu lubią dane marki, a stosując ich produkty, czują się bardziej prestiżowo. Oczywiście, jeśli można pozwolić sobie na ich zakup, nic nie stoi temu na przeszkodzie, niemniej znacznie tańsze produkty, na przykład kosmetyki Max Factor, z pewnością wcale nie będą wiele gorsze, a w niejednym przypadku na pewno lepiej spełnią swoją rolę. Co więc najkorzystniej będzie zrobić? Szukać najlepszych produktów w różnych przedziałach cenowych, przy czym rozsądnie będzie zaczynać od niższych półek cenowych. Wspomniane, oferowane przez Max Factor produkty plasują się na średniej półce, ale nie brakuje okazji, by kupować je znacznie taniej, na przykład podczas sezonowych wyprzedaży w drogeriach.
Oczywiście warte uwagi są nie tylko produkty Max Factor – www. Warto zainteresować się też preparatami polskich marek. Przez wiele osób, zwłaszcza chcących wspierać rodzimą gospodarkę, są one bardzo cenione, a przy tym ich ceny prawie zawsze są znacznie niższe niż w przypadku produktów oferowanych przez zagraniczne koncerny.

Możesz również polubić…