piękne i zdrowe włosy
Uroda

Naturalna koloryzacja włosów – co warto wybrać?

Naturalne kosmetyki są nie tylko skuteczne, ale też bezpieczne, co w przypadku włosów jest szczególnie ważne. Warto zamienić stosowane do tej pory kosmetyki na naturalne, by uniknąć niszczenia pasm i cieszyć się ich świetną kondycją. Jest to możliwe także w przypadku koloryzacji.

Farby z naturalnymi składnikami

Jeśli nie chce się rezygnować ze stosowania farb chemicznych, bo na przykład ma się siwe włosy, które henną czy innymi w pełni naturalnymi środkami trudno jest pokryć, można wybrać mniej inwazyjne rodzaje farb. Takie preparaty można znaleźć na przykład w ofertach marek profesjonalnych. Mogą to być farby z dodatkiem olejków, które niszczą pasma znacznie mniej niż agresywne, chemiczne substancje.

Henna koloryzująca włosy

Oryginalna henna na włosy nadaje pasmom rudy kolor. Mianem tym często określane są jednak ziołowe farby, niezawierające w składzie henny, a inne zioła. Pozwalają one uzyskiwać znacznie więcej odcieni niż henna, nawet blond, choć oczywiście trzeba pamiętać, że takie produkty nie są w stanie włosów rozjaśnić – to potrafi tylko chemiczny rozjaśniacz. Można zatem tylko dodać włosom głębi koloru czy też nieznacznie zmienić ich odcień, zwykle na cieplejszy. Wielką zaletą henny do włosów i farb ziołowych (dostępnych tutaj: https://www.cocolita.pl/henna) jest fakt, że nie tylko nie niszczą one włosów, ale wręcz poprawiają ich stan, a nawet, obklejając włókna włosów, pogrubiają je.

Bezbarwna henna do włosów – ciekawy sposób na odżywienie i podkreślenie odcienia

Do kategorii tej można też zaliczyć bezbarwną hennę na włosy – cassię, która dedykowana jest między innymi do włosów blond. Ociepla ich odcień i podkreśla go. Taką hennę przede wszystkim jednak stosuje się jako swojego rodzaju odżywkę, gdyż istotnie poprawia ona kondycję włosów, pogrubia je, a także chroni. Może być też dodawana do farb ziołowych w innych kolorach – może ocieplić odcień brązu czy czerni, a przy okazji dodatkowo pielęgnuje pasma w czasie koloryzacji.

Warto poznać te produkty i przekonać się, że zmiana koloru włosów wcale nie musi oznaczać ich zniszczenia.

Możesz również polubić…