Który program do zarządzania salonem fryzjerskim wybrać?

baner www-7 lip_preview
0

Zarządzanie salonem fryzjerskim nie jest łatwe. Dawniej wykorzystywaliśmy wyłącznie zdrowy rozsądek, kartkę i długopis. Z kolei dzisiaj dostępne są łatwe w obsłudze programy, dzięki którym możemy w łatwy sposób opracować terminarz, rozliczać się, czy kontaktować z klientami. Rozwiązań oferujących podobne funkcje jest wiele, dlatego w tym tekście zajmiemy się porównaniem tych najczęściej wykorzystywanych.

Versum – profesjonalne oprogramowanie dla fryzjerów

Versum nie trzeba chyba przedstawiać żadnemu fryzjerowi. Oprogramowanie to jest niezwykle popularne, a co za tym idzie – często wykorzystywane. Oferuje szereg zaawansowanych funkcji, a dostępne są one z poziomu panelu programu. Ponadto Versum dostępne jest w języku polskim, dlatego z obsługą poradzą sobie również osoby nie znające języków obcych.

screen z oprogramowania do zarządzania salonem - Versum

Versum – Oprogramowanie do zarządzania salonem

Do podstawowych funkcji omawianego programu do salonu fryzjerskiego zaliczamy obsługę bazy klientów wraz z terminarzem i historią, komunikację z klientami za pomocą SMS lub poczty elektronicznej, prowadzenie statystyk, dokonywanie rezerwacji. Warto również zaznaczyć, że Versum charakteryzuje się bardzo przejrzystym interfejsem i możliwością zarządzania personelem.

Niewątpliwą zaletą jest podzielenie oferty na wygodne plany. Każdy z nich wyróżnia się dostępnymi możliwościami i ceną, dlatego dobranie właściwego rozwiązania do danego salonu nie stanowi wyzwania. Oprogramowanie dla fryzjerów Versum jest godne uwagi, ale przed zakupem warto sprawdzić, czy dysponuje wszystkimi funkcjami, jakie nas interesują.

BeautySalon24 – program do salonu fryzjerskiego online

BeautySalon24 jest programem do zarządzania salonem fryzjerskim porównywalną ilość funkcji jak Versum. Na uwagę zasługuje, przede wszystkim rozbudowany terminarz, czy wystawianie rachunków i prowadzenie dokumentacji z poziomu programu. Ponadto możliwe jest dodawanie notatek na temat pracy, czy ewentualnych szkoleń. To bardzo dobre rozwiązanie do komunikacji wewnątrz firmy, dlatego warto je wykorzystywać.

Zaletą oprogramowania jest również cena, która jest nawet o połowę niższa w porównaniu do wcześniej omawianego Versum. Przy wyborze odpowiedniego pakietu warto zwrócić uwagę na liczbę dostępnych pracowników w danym planie, ponieważ kupno zbyt małego planu może uniemożliwić logowanie naszemu personelowi.

BeautySalon24 - screen z programu do obsługi salonu fryzjerskiego

Profesjonalny program do obsługi salonu fryzjerskiego BeautySalon24

Booksy – czym się charakteryzuje i czy warto korzystać?

Booksy jest kolejnym rozbudowanym oprogramowaniem dla fryzjerów, które zdecydowaliśmy się omówić. W całości dostępne zarówno z poziomu strony internetowej, jak i aplikacji mobilnej pozwala na dokonywanie rezerwacji, płatności, czy organizację pracy salonu. Dodatkowo przy użyciu Booksy możesz prowadzić działania marketingowe mające na celu zaproszenie do salonu nowych klientów.

Krótko mówiąc, bardzo rozbudowane narzędzie dostępne w języku polskim, które docenią zarówno Twoi pracownicy, jak i klienci. Jednak podobnie, jak w poprzednich przypadkach, przy rejestracji zwróć uwagę na to, aby wybrać odpowiedni plan taryfowy.

Booksy - screen z programu do rezerwacji wizyt

Booksy dla Biznesu to prosty system do zarządzania rezerwacjami dla firm opartych na umawianiu wizyt.

Zarządzanie salonem fryzjerskim nie jest łatwym zadaniem nawet w dobie internetu i szeroko dostępnych rozwiązań. Pomocy okaże się program do salonu fryzjerskiego, dzięki któremu codzienne czynności staną się łatwe i bardzo dobrze zorganizowane. Przy wyborze odpowiedniego rozwiązania warto wykazać się jednak odrobiną zdrowego rozsądku, ponieważ niezbędne jest oszacowanie własnych potrzeb i wymagań, dzięki czemu podjęcie ostatecznej decyzji będzie naturalne i łatwe.

Komentarze

Powiązane blogi