Jak wybierać meble fryzjerskie do salonu?

Jak wybierać meble fryzjerskie do salonu?
0

Urządzenie salonu fryzjerskiego wymaga przemyślanego projektu, który będzie gwarancją funkcjonalności i estetycznego wyglądu. Odpowiedni koncept da poczucie komfortu i wygody nie tylko pracownikom, ale również klientom, którzy chętnie wracają do modnie urządzonych salonów wyposażonych w wysokiej jakości narzędzia, akcesoria i meble. Kompletowanie wyposażenia wnętrza, które będzie spełniało szereg funkcji to duże wyzwanie – przygotowanie do tego zadania znacznie ułatwi i usprawni poszukiwania.

Pojemność

Salon fryzjerski wyposażony jest nie tylko w urządzenia, ale także w wiele innych akcesoriów, takich jak ręczniki, peleryny ochronne dla klientów czy miseczki do mieszania farb. Przechowywanie ich wymaga dużo miejsca, dlatego ważne jest, aby wybrane meble fryzjerskie miały odpowiednio dobrane rozmiary i pojemność. W ten sposób we wnętrzu salonu utrzyma się porządek, a korzystanie z przyborów będzie wygodne.

Funkcjonalność to podstawa

Meble fryzjerskie dzielą się na trzy grupy – pierwsze to te, z którymi kontakt ma klient, na przykład sofa w recepcji i istotne, by właśnie jemu zapewniały komfort, a drugie używane są przez fryzjera, na przykład przybornik, który pozwala mieć wszystkie akcesoria pod ręką i tym samym ułatwia pracę. Trzecia grupa obejmuje meble wspólne, a więc takie, których cechy powinny zadowalać zarówno klienta, jak i fryzjera, na przykład fotel.

Rozmiar fotela fryzjerskiego

Jego gabaryty mają istotne znaczenie – większe zapewniają klientowi wygodę podczas zabiegów, mniejsze są lżejsze i łatwiej nimi operować. Warto zwrócić uwagę, aby fotel fryzjerski był wyposażony w pompę hydrauliczną, która pozwoli na podwyższenie lub obniżenie siedziska oraz w obrotowy stelaż.

Podnóżek i podłokietniki 

W momencie podnoszenia siedziska podnóżek spełnia niezwykle ważną rolę – zapewnia wygodę nogom, które mają podparcie i nie zwisają powodując uczucie dyskomfortu. Podobnie istotne są dobrze wyprofilowane podłokietniki, które zapewniają wygodę.

Obicie fotela

Jak wybierać meble fryzjerskie do salonu

Jak wybierać meble fryzjerskie do salonu

 

Najczęściej wybierana jest skóra lub ekoskóra, która łatwo się czyści i jest odporna na kontakt z preparatami fryzjerskimi. Bez względu na rodzaj obicia, zaleca się wybieranie ciemnych kolorów, na których nie widać ewentualnych plam.

 

Styl salonu fryzjerskiego – jakość i elegancja

Oferta mebli fryzjerskich na rynku jest niezwykle szeroka, dzięki czemu pozwala dopasować wybór do klimatu, w jakim wnętrze ma być urządzone. Pierwszą rzeczą, na którą zwrócenie uwagi jest ważne to jakość materiałów. Urządzenie salonu fryzjerskiego jest dużym wydatkiem, jednak jednocześnie jest to inwestycja na lata, która może także warunkować w pewnym procencie przychody – klienci instynktownie wybierają te salony, które prezentują się elegancko i modnie. Drugim istotnym krokiem jest przeanalizowanie konceptu na wnętrze i dopasowanie całego wyposażenia tak, aby tworzyło spójną całość. Najlepiej kupować zestawy mebli fryzjerskich – tak przygotowane komplety obejmują wszystkie niezbędne elementy w tym samym stylu, a więc sofę i fotele w poczekalni, myjnię i fotel fryzjerski, przybornik i szafki fryzjerskie.

Komentarze

Powiązane blogi