“Kończę szkołę… i co dalej?” – warsztaty w ZSZ HTS Kraków

koncze-szkole-i-co-dalej-warsztaty-w-zsz-hts-krakow
0

Zespół SzukamFryzjera.pl odwiedził adeptów sztuki fryzjerskiej w Zespole Szkół Zawodowych Huty im. Tadeusza Sendzimira w Krakowie. Na spotkaniu rozmawialiśmy między innymi o tym, jak po szkole znaleźć dobrą i satysfakcjonująca pracę, jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej, kogo szukają właściciele salonów i na co zwracać uwagę u przyszłego pracodawcy.

 

We współpracy ze szkołami specjalizującymi się we fryzjerstwie chcemy stworzyć bazę portfolio młodych osób, które kończą swoją ścieżkę edukacji i będą chciały znaleźć zatrudnienie. Dlatego też, chcemy dać im odpowiedzi na nurtujące ich pytania.

Zawód fryzjera jest jedną z tych profesji, w której można pokazać swoją artystyczną duszę, a także umiejętności nabyte między innymi w szkole. Bardzo ważne jest, aby adepci sztuki fryzjerskiej, którzy chcą zostać w przyszłości dobrymi fryzjerami, chcieli rozwijać się również poza zajęciami lekcyjnymi. Ciągła chęć rozwoju i zaangażowanie to bardzo ważne cechy dobrego fryzjera.

warsztaty dla fryzjerów z zsz hts

Na początku kariery fryzjerskiej, oprócz zdobytych umiejętności, bardzo ważnym aspektem dla pracodawców jest to, w jaki sposób młody człowiek zaprezentuje się na rozmowie kwalifikacyjnej. Doświadczenie i talent są niezwykle cenne, jednak to właśnie takie cechy, jak: chęć do nauki, zaangażowanie i komunikatywność, mogą sprawić, że przyszły pracodawca zatrudni kandydata, który je posiada.

Zespół SzukamFryzjera.pl przygotował dla uczniów ZSZ HTS w Krakowie konkurs, w którym do wygrania jest całodzienny staż w Akademii Berendowicz & Kublin.

 

Komentarze

Powiązane blogi