„Kończę szkołę i co dalej?” – spotkanie z adeptami sztuki fryzjerskiej

koncze-szkole-i-co-dalej-spotkanie-z-adeptami-sztuki-fryzjerskiej
0

Zespół SzukamFryzjera.pl odwiedził adeptów sztuki fryzjerskiej w Zespole Szkół Mechanicznych nr 2 w Krakowie. Ponad 80 uczniów wzięło udział w spotkaniu, na którym rozmawialiśmy między innymi o tym, jak po szkole znaleźć dobrą i satysfakcjonującą pracę, jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej i na co zwracać uwagę u przyszłego pracodawcy.

 

Zawód fryzjera jest jedną z tych profesji, w której bez wątpienia można pokazać swoją artystyczną duszę i osobowość. Fryzjer poprzez swoje prace może wyrażać siebie, pokazywać swój kunszt i umiejętności nabyte między innymi również w szkole. Należy jednak pamiętać, że szkoła to nie wszystko. Bardzo ważne jest, aby adepci sztuki fryzjerskiej, którzy w przyszłości chcą wykonywać wyuczony zawód, chcieli rozwijać się i szkolić również poza zajęciami lekcyjnymi. Przyszły fryzjer powinien być otwarty na wszelkie aspekty świata branży fryzjerskiej. Zaangażowanie i ciągła chęć rozwoju to niezwykle ważne cechy dobrego fryzjera.

„Kończę szkołę i co dalej?” – spotkanie z adeptami sztuki fryzjerskiej

Uczniowie Zespołu Szkół Mechanicznych nr 2 w Krakowie, dzięki naszemu spotkaniu, mogli także dowiedzieć się, jak znaleźć dobrego pracodawcę, na co uważać i zwracać uwagę zaczynając pracę. Bardzo ważne jest bowiem, aby młodzi ludzie wiedzieli, czego szukają i od czego chcą zacząć swoją ścieżkę zawodową. Na samym początku kariery fryzjerskiej, oprócz zdobytych umiejętności, bardzo ważne jest to, jak młody człowiek zaprezentuje się na rozmowie kwalifikacyjnej. Talent i doświadczenie to jedno, drugie to otwarty umysł, chęć do nauki, zaangażowanie i komunikatywność. To właśnie te cechy mogą sprawić, że przyszły pracodawca postawi na tego kandydata, który je posiada.

Jeśli wy sami nie poświęcicie sobie czasu na przygotowanie do spotkania z potencjalnym pracodawcą, nie możecie oczekiwać, że pracodawca będzie miał go dla was. Jeśli nie będziecie szanować otoczenia, nie wymagajcie, że ono będzie szanować was – powiedział Piotr Józefczyk, CMO portalu.

Adepci sztuki fryzjerskiej dowiedzieli się także wielu praktycznych aspektów pracy fryzjera. Poznali między innymi najczęstsze zadania nowego pracownika salonu fryzjerskiego czy średnie zarobki, których mogą spodziewać się po ukończeniu szkoły. Dowiedzieli się także, jak otworzyć swój własny biznes i jakie są podstawowe koszty potrzebne do rozpoczęcia takiego przedsięwzięcia.

spotkanie z adeptami sztuki fryzjerskiej

Zespół SzukamFryzjera.pl przygotował dla uczniów Zespołu Szkół Mechanicznych nr 2 w Krakowie również konkurs, w którym do wygrania jest udział w warsztatach fryzjerskich z gwiazdą fryzjerstwa Coriną Bless! Już niedługo poznamy jego wyniki.

Komentarze

Powiązane blogi