Jak urządzić salon fryzjerski w stylu glamour?

jak-urzadzic-salon-w-stylu-glamour
0

Współczesne salony fryzjerskie coraz częściej stawiają na fantazyjne i oryginalne wnętrza. Prestiż i popularność danego salonu poniekąd znajdują odniesienie właśnie w jego wystroju. Jednym z najbardziej popularnych stylów, w którym urządza się dzisiaj salony fryzjerskie jest styl glamour.

Styl glamour jest ekskluzywny, szykowny, niebanalny i pełen blasku. Projektując salon fryzjerski w tym właśnie stylu należy przestrzegać jednak kilku ważnych zasad. W poniższym artykule znajdziesz porady, które pomogą urządzić twój salon fryzjerski rodem z hollywoodzkich filmów, zachowując przy tym elegancję i klasę.

„Glamour jest jednym z najbardziej lubianych i modnych stylów w urządzaniu salonu fryzjerskiego. Takie wnętrza cechują się eleganckimi pikowanymi meblami, dużymi lustrami oraz elementami błyszczącymi. Nasza firma posiada idealne kolekcje: Royal w stylu Ludwika XVI i Obsession ozdobione oryginalnymi kryształami Swarovskiego, które doskonale wpisują się w ramy stylu glamour – mówi Magdalena Wojtysiak, projektant wnętrz firmy AYALA”

Glamour kocha połysk!

Styl glamour jest bardzo szykowny i wytworny. Musimy pamiętać, że ten styl kocha wszystko to, co błyszczy. Stanowi to nie lada wyzwanie dla kogoś, kto właśnie w ten sposób chce urządzić swój salon fryzjerski, ponieważ bardzo szybko można, z pełnego elegancji stylu, sprowadzić go do rangi kiczu.
We wnętrzu w stylu glamour idealnie sprawdzają się kryształowe żyrandole, a także zdobione meble. Urządzając takie wnętrze sięgnij więc po profesjonalne wyposażenie. Nie zapomnij o lustrach, które są nieodłączną częścią salonu fryzjerskiego, i które rozjaśnią, a także optycznie go powiększą. Pamiętaj jednak, żeby nie przesadzić z ilością ozdobnych dodatków.

Jak urządzić salon w stylu glamour?Źródło zdjęcia: AYALA (ayala.com.pl)

Kolory w stylu glamour

Styl glamour kocha nie tylko czerń i biel, ale także kolory. Oprócz klasycznych barw, świetnym rozwiązaniem dla tego stylu są fiolety, róże, turkusy, szmaragdowa zieleń, a także rubinowe czerwienie. Bardzo dobrze sprawdzają się w takich wnętrzach złote i srebrne akcenty. W aranżacjach salonów możemy stosować zarówno odcienie wyraziste, nasycone kolorem, ale również te stonowane. Pamiętajmy, że nadmiar intensywnych barw może być męczący. Dlatego bardzo ważne jest, aby mocne kolory wnętrz zestawić z bardziej spokojnymi kolorami, np. szarościami czy beżami.

salon fryzjerski w stylu glamour  Źródło zdjęcia: AYALA (ayala.com.pl)

Dobrze zaprojektowany i urządzony salon fryzjerski to nie tylko piękne wnętrze, to także funkcjonalnie rozmieszczone meble oraz sprzęty, ale przede wszystkim wszelka przestrzeń stworzona z myślą o komforcie klientów. Pamiętaj, że wystrój salonu powinien być dostosowany także do lokalizacji i charakteru budynku, w którym znajduje się salon. Jeśli wszystko w twoim salonie będzie współgrać, klienci będą go odwiedzać z ogromną przyjemnością.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Komentarze

Powiązane blogi