Gdzie nauczyć się zawodu fryzjera?

gdzie-nauczyc-sie-zawodu-fryzjera
0

Wiele z nas myśląc o rozpoczęciu przygody w zawodzie fryzjera, dociera do wniosku, że warto rozpocząć poszukiwania odpowiedniej szkoły. Jest to bardzo dobry trop, jednak nawet bez nauki pod okiem bardziej doświadczonych osób można zdobyć pierwsze szlify w zawodzie. Jak to zrobić? Jak zostać fryzjerem?

Szkoły fryzjerskie – czy warto się zapisywać?

Nad zostaniem fryzjerem myślimy już czasem na etapie szkoły podstawowej, czy gimnazjalnej. Wydawać by się mogło, że mamy wiele czasu na podjęcie ostatecznej decyzji w kwestii ścieżki kariery fryzjera, jednak już na tym etapie możemy zweryfikować, czy jest to zawód dla nas. Co więcej, kroki te możemy poczynić przed samym udaniem się na zapisy do szkoły fryzjerskiej, dlatego opisana poniżej technika idealna jest w każdym momencie.

Jeżeli nie jesteś pewny, czy fryzjerstwo jest dla Ciebie – dokonaj zakupu kilku główek fryzjerskich, które możesz ostrzyc i uczesać w domu przy pomocy posiadanego sprzętu. To bardzo dobry sposób na nauczenie się podstawowych czynności przy kliencie, jednocześnie nie czyniąc tego na żywym organizmie. Takie główki nie są drogie, dlatego z powodzeniem możesz zakupić kilka sztuk i trenować w zaciszu własnego domu. Jeśli ścinanie i układanie włosów Ci się spodoba – możesz mieć pewność, że w odpowiedniej szkole rozwiniesz swoje umiejętności.

Akademia szkoleniowa marki Paul Mitchell

Przykład Akademii szkoleniowej marki Paul Mitchell

 

Jak wybrać szkołę fryzjerską?

Do momentu ukończenia gimnazjum nie mamy za dużego wyboru w kwestii kształcenia. Dopiero po ukończeniu tej szkoły możemy wybrać, w jakim kierunku chcemy dalej się kształcić. Na przyszłych adeptów sztuki fryzjerskiej czekają technika i szkoły zawodowe. Co ważne, zarówno jedna droga, jak i druga są wartościowe i mogą doprowadzić Cię do kariery. Wszystko zależy od tego, jak wykorzystasz przekazywaną przez nauczycieli wiedzę i ile wniesiesz pracy własnej.

W celu kontynuacji nauki zawodu polecamy udanie się na studia fryzjerskie. Wyspecjalizowane uczelnie i wykładowcy w nich pracujący rozszerzą Twoją wiedzę, a także pomogą w dostaniu się na warsztaty fryzjerskie. Ponadto w zależności od planu studiów przewidziane są również long staże, czyli inaczej praktyki zawodowe. Po ich odbyciu znacznie łatwiej jest znaleźć pracę, a wiele firm umożliwia nawet zatrudnienie po odbyciu praktyki. Jest to zatem bardzo dobry sposób na znalezienie dobrej pracy jeszcze w trakcie nauki.

akademia fryzjerska B&K

Long staż w akademii fryzjerskiej B&K

Praca własna – bez niej ani rusz!

W tym wszystkim najważniejszy jest jednak wkład i nauka we własnym zakresie. Warto pracować w domu na wcześniej wspomnianych główkach, czy nawet oglądać poradniki video zamieszczone w sieci. Nawet te proste, kilkuminutowe poradniki mogą znacznie rozszerzyć wiedzę. Pamiętaj jednak, aby wybierać szanowane i rzetelne źródło informacji, ponieważ w sieci znajduje się również wiele spamu.

Wydawać by się mogło, że zostanie zawodowym fryzjerem, jest niezwykle łatwe. W rzeczywistości jednak osobę, która pragnie spełniać się w tym zawodzie, czeka długi okres nauki nie tylko w szkole fryzjerskiej, zawodówce, czy na akademii, ale również we własnym domu. Każde ćwiczenie wykonywane na zajęciach powinno być powtarzane i rozszerzane o dodatkową wiedzę w domu, aby utrwaliło się na przyszłość. Nie mniej jednak praca w tym zawodzie przynosi ogromną satysfakcję, dlatego warto poświęcić wszystko i rozpocząć przygotowania już dziś.

 

Komentarze

Powiązane blogi