Czego oczekuje właściciel salonu od stażysty?

Czego oczekuje właściciel salonu od stażysty
0

Odpowiednia więź pomiędzy pracodawcą a pracownikiem jest niezwykle ważna. Jeszcze przed nawiązaniem współpracy bardzo często zastanawiamy się, czego oczekuje od nas przyszły pracodawca? Szczególnie to pytanie dręczy stażystów, którzy w pierwszej kolejności muszą odbyć próbny okres w pracy i nabrać odpowiednich cech fryzjera. Zatem, jakie oczekiwania ma właściciel salonu wobec stażysty?

Umiejętności i wiedza młodego pracownika

W każdej pracy najważniejsze są umiejętności. Doświadczenie przychodzi wraz z czasem, a nawet podstawowe techniki fryzjerskie znane są już od czasów szkolnych. Dlatego też pracodawcy w znacznej większości wymagają, aby stażysta umiał wykorzystać to, czego dotychczas się nauczył. W wielu przypadkach przychodzi to jednak z trudem, dlatego jeszcze przed udaniem się do pracy warto przypomnieć sobie wiedzę nabytą podczas zajęć szkolnych. Taka nawet krótka powtórka informacji sprawi, że znacznie łatwiej będzie wykorzystać wiedzę w praktyce.

Słowem klucz w poprzednim akapicie jest właśnie „wiedza”. Bez niej staranie się o staż fryzjerski, praktyki, czy pracę w danym salonie fryzjerskim może nie mieć sensu. Idąc na rozmowę kwalifikacyjną, musisz mieć absolutną pewność, że informacje, które przekazano Ci wcześniej, znasz bardzo dobrze. To w wielu przypadkach podstawowy warunek otrzymania stażu i później pełnoprawnego stanowiska.

staże fryzjerskie

Staże fryzjerskie to jeden z najlepszych pomysłów na zdobycie doświadczenia

Odpowiedzialność w pracy

Młodzi ludzie mają niestety w tym aspekcie nie lada problem i bardzo często staż w salonie fryzjerskim jest ich ostatnim przystankiem w karierze. Odpowiedzialność jest niezwykle pożądana wśród wszystkich pracowników. Krótko mówiąc, Twój pracodawca nie może obawiać się zostawić salonu pod Twoją opieką, kiedy musi wyjść załatwić ważne sprawy. Ponadto odpowiedzialność przejawia się również podczas różnych sytuacji i rozmów z klientami. Jak wiadomo, ich charaktery bywają różne tak, jak w salonie mogą wydarzyć się nieoczekiwane sytuacje. Osoba odpowiedzialna umie sobie poradzić w każdym, nawet najgorszym momencie i wyjść obronną ręką z każdego problemu.

Kreatywność i zaangażowanie – dlaczego są istotne?

Kreatywny pracownik ma głowę pełną pomysłów. Potrafi inteligentnie i ciekawie rozmawiać z klientami, a także zachęcić ich do wykonania odpowiedniej fryzury w momencie, gdy się wahają. Tacy pracownicy i osoby będące na stażu fryzjerskim są mocno poszukiwane, ponieważ mogą wpłynąć na zyski, jakie przynosi dany salon. W połączeniu z ogromnym zaangażowaniem i pracowitością stajemy się pracownikiem idealnym, który pracę w wybranym miejscu ma zapewnioną na długie lata.

9 tygodni stażu fryzjerskiego

Przykładem dobrego stażu może być Long staż w akademii Berendowicz & Kublin

Nauka i współpraca – uczmy się całe życie, nie działajmy w pojedynkę

Nie wiele osób wie, ale fryzjer uczy się cały czas. Trendy w świecie mody non stop ulegają zmianom. W tym sezonie modne są fryzury agresywne, kolorowe, a w kolejnym następuje zmiana i na topie są już zupełnie inne, mniej awangardowe. Dobry stażysta charakteryzujący się podstawowymi cechami fryzjera, który ubiega się o stanowisko, musi na bieżąco śledzić wszystkie zmiany. Ponadto istotne jest samodoskonalenie. Nauka nowych technik ścinania, czy farbowania włosów zawsze jest na miejscu. Warto również obserwować przy pracy starszych stażem kolegów, w ten sposób dużo się nauczymy i zdobędziemy cenną wiedzą podczas stażu fryzjerskiego.

Salon fryzjerski musi być jednym, dobrze funkcjonującym organizmem. Ty, nawet jako stażysta jesteś jego częścią, dlatego musisz współpracować z innymi. Zupełnie nie na miejscu jest unikanie obowiązków, czy rozmowy z klientami, kiedy sytuacja tego wymaga. Ponadto źle świadczy również brak chęci pomocy, kiedy salon oblegany jest przez klientów.

Szukanie inspiracji

Staż fryzjerski jest okresem, kiedy warto zaprezentować się z jak najlepszej strony. W tym momencie wygrywają osoby, które potrafią zainspirować się pozornie codziennymi rzeczami. Warto czerpać inspirację niemal ze wszystkiego, tworzyć coś nowego, starać się wzbudzić podziw nie dawno poznanego pracodawcy. Nawet, kiedy to nam zupełnie nie wyjdzie, starania na pewno zostaną docenione i zyskamy uznanie.

Staż fryzjerski to moment na zdobycie dodatkowej wiedzy, pierwszego doświadczenia i pokazanie się z jak najlepszej strony naszemu pracodawcy. Warto jednak ukazać kilka, istotnych z punktu widzenia relacji z pracodawcą cech, które okazują się pożądane u każdego pracownika. Dzięki temu wywrzemy jeszcze lepsze wrażenie i po odbyciu stażu staniemy się pełnoprawnymi pracownikami.

Komentarze

Powiązane blogi