5 pomysłów na rozładowanie stresu przed rozmową i testem kwalifikacyjnym

5-pomyslow-na-rozladowanie-stresu-przed-rozmowa-i-testem-kwalifikacyjnym
0

Stres w dzisiejszych czasach towarzyszy nam niemal każdego dnia. Zarówno w domu, jak i pracy, czy szkole stykamy się z sytuacjami stresującymi. W momencie, kiedy denerwujemy się, dobrze jest ten stres rozładować, ponieważ nie wpływa on korzystnie na nasze zdrowie. Dlatego też tekst ten poświęcimy kilku, naszym sposobom na radzenie sobie ze stresem pojawiającym się przy rozmowach i testach kwalifikacyjnych.

Stres przed rozmową kwalifikacyjną – weź głęboki oddech

Głębokie oddychanie wprowadza nasz organizm w stan spokoju. Do wszystkich tkanek dociera odpowiednia ilość tlenu, dzięki czemu nie dosięga nas niedotlenienie. Technika polegająca na zaczerpnięciu większej ilości powietrza sprawdza się zwłaszcza w momencie, kiedy udajemy się na rozmowę kwalifikacyjną. Jeżeli jeden wdech i wydech nie jest wystarczający – zrób ich zdecydowanie więcej. Pamiętaj również, aby przy okazji spróbować nakierować myśli na zupełnie inne sprawy.

Przeprowadź symulację spotkania

Wielu osobom bardzo pomaga odbycie symulowanego spotkania w sprawie pracy. Jest to swego rodzaju scenka odgrywana w myślach, podczas której zastanawiamy się, jakie słowa możemy usłyszeć od przyszłego pracodawcy. Rozwiązanie to pozwala przygotować się na każdą ewentualność, dzięki czemu kiedy ona nastąpi – stresujemy się mniej. Przygotowując się w ten sposób, zwróć uwagę na to, że możesz usłyszeć naprawdę wszystko, dlatego najlepiej jest łączyć tę technikę z „głębokim oddechem” opisanym wcześniej.

5 pomysłów na rozładowanie stresu przed rozmową i testem kwalifikacyjnym

Potraktuj porażki jako lekcje

Nie zawsze tak jest, że w życiu wszystko wychodzi nam jak najlepiej. Czasami popełnimy błąd w trakcie ważnej rozmowy, a innym razem z powodu błędu stracimy ciekawą pracę. Dlatego też wszystkie porażki, jakie Ci się przydarzyły, potraktuj jako ważne lekcje. Zastanów się, co spowodowało taki stan rzeczy i przy kolejnej okazji wykonaj zupełnie odwrotny ruch. Dzięki temu będziesz mieć niemal stuprocentową pewność, że wszystko potoczy się zupełnie innym torem i osiągniesz sukces!

Spróbuj wywołać pozytywne wrażenie

Ten punkt wymaga odpowiedniego wcześniejszego przygotowania. Jeszcze przed rozmową kwalifikacyjną przygotuj spis wszystkich Twoich zalet, a także zastanów się, czego oczekuje od Ciebie przyszły pracodawca. W ten sposób podczas rozmowy możesz wskazywać wszystkie pozytywne punkty swojej osobowości jako pracownika, co wywoła pozytywne wrażenie u drugiego rozmówcy.

 

Jak radzić sobie ze stresem

Jak radzić sobie ze stresem

 

Jednak nie możesz przesadzić. Zbyt wiele zalet może wywołać podejrzenia kłamstwa, co niemal natychmiast przekreśli Twoje szanse na zdobycie nowego stanowiska. Najważniejsze informacje możesz zawrzeć w swoim fryzjerskim CV. Przygotuj je w taki sposób, aby było czytelne i w pełni zrozumiałe. Zwróć uwagę na powstające przy pisaniu błędy, ponieważ one zawsze się zdarzają.

Usuń swoje blokady

Rozmowa i test kwalifikacyjny w życiu każdego człowieka są niezwykle stresujące. W każdym przypadku staramy się o nowe stanowisko z całych sił, jednak nie wszystko zależy od nas i mimo szczerych chęci może zdarzyć się tak, że nie otrzymamy możliwości pracy w nowej firmie. Bloka

dą, która sprawia, że zapominamy o najważniejszych aspektach rozmowy, jest najczęściej stres towarzyszący nam już od pierwszych godzin dnia, w którym przypada ważna rozmowa. Dlatego też warto z nim walczyć, ponieważ skuteczne pozbycie się stresu gwarantuje lepszą skuteczność w trakcie kwalifikacji.

Komentarze

Powiązane blogi