Uroda

Wszystko o bronzerach

Bronzery to kosmetyki wszechstronne i niezbędne w każdej damskiej kosmetyczce. Służą one do nadawania twarzy efektu delikatnej opalenizny, a przy tym modelują owal twarzy. Bronzery zawierają w sobie odpowiednie pigmenty i substancje nawilżające, rozświetlające i odżywiające. Za pomocą dobrego bronzera można wyszczuplić twarz optycznie, wymodelować jej kształt, a przy okazji uzyskać efekt muśnięcia słońcem. Wymaga on jednak precyzyjnej i dokładnej aplikacji.

Rodzaje bronzerów

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów bronzerów – możesz je obejrzeć w darmarsklep.pl. Bronzer w kompakcie jest najpopularniejszy i przypomina klasyczny puder. Bronzer matowy jest idealny aby opalizować twarz. Doskonale nadaje się także do konturowania. Bronzer w płynie jest przeznaczony do konturowania twarzy na mokro. Bronzer w sztyfcie aplikowany jest bezpośrednio na skórę i rozcierany jest przy pomocy pędzla, natomiast bronzer w kremie można aplikować zarówno palcem jak i pędzlem, również na mokro.

Jak wybrać bronzer- co wziąć pod uwagę?

Przy wyborze bronzera bardzo ważny jest wybór odpowiedniego koloru bronzera. Kobiety z ciepłą karnacją powinny wybrać bronzer w kolorze ciepłego brązu, natomiast panie, które maja skórę w chłodnym odcieniu, powinny wybrać bronzer w zimnym odcieniu. Zasada powinna być taka, że im jaśniejsza cera tym jaśniejszy jest bronzer.

Bardzo ważna jest konsystencja bronzera. Najłatwiejszymi do aplikacji są bronzery w kompakcie, a te w sztyfcie i płynie, choć wymagają większej wprawy, dają efekt lekko mokrej, świeżej i młodo wyglądającej skóry.

Jak prawidłowo nałożyć bronzer i co jest do tego potrzebne?

Aby prawidłowo zaaplikować bronzer potrzebne są jedynie dwa przedmioty. Po pierwsze dobrze dobrany bronzer, w odpowiednim do karnacji odcieniu oraz pędzel do bronzera. Najlepszym pędzlem będzie lekko zaokrąglony, puchaty pędzel. Sprawdzi się też skośny, lekko ścięty pędzel. Akcesoria te muszą być regularnie myte, najlepiej w ciepłej wodzie z dodatkiem mydła.

Zasada aplikacji bronzera mówi, że należy go nałożyć na te partie twarzy, które chcemy wyszczuplić.

Nakładanie bronzera należy zacząć od naniesienia na pędzel niewielkiej ilości kosmetyku. Jego nadmiar należy delikatnie strzepać, a potem zaaplikować bronzer pod kośćmi policzkowymi. Następnie należy przesuwać pędzlem, powoli i delikatnie, od połowy policzka do ucha. potem trzeba nałożyć bronzer pod linią żuchwy. Dzięki temu twarz jest optycznie wyszczuplona.

Produkt ten nakłada się na boki i czoło, koło skroni.

Od czego zależy sposób aplikacji bronzera?

Sposób aplikowania bronzera będzie zależny od tego jakiego rodzaju kosmetyk się wybierze i od tego jakiego efektu się oczekuje. do bronzera w kamieniu idealny będzie pędzelek, natomiast wybierając bronzer w płynie warto zainwestować w mini gąbeczkę do makijażu, która jest zwarta. Pozwala ona na precyzyjną aplikacje, a przy tym idealnie wtapia się w skórę. Natomiast nakładając bronzer pędzelkiem trzeba zwrócić uwagę, żeby go nie dociskać do skóry. Bronzer należy stosować w umiarze, tylko wtedy twarz bedzie wyglądać zdrowo i naturalnie.

Możesz również polubić…